Ile zarabia marketing specialist

Ile zarabia marketing specialist

Ile zarabia marketing specialist: rynek towarów i usług staje się coraz szerszy i bardziej zróżnicowany, a konkurencja we wszystkich obszarach zauważalnie wzrasta. Technologie promocji i metody sprzedaży z roku na rok stają się coraz bardziej skomplikowane, proste rozwiązania stopniowo przestają działać. Marketing specialist staje się niezastąpionym pracownikiem w każdej firmie.

To on, analizuje grupę docelową, rynek towarów i usług, konkurentów i na tej podstawie opracowuje strategię rozwoju produktu w celu zwiększenia jego rozpoznawalności i atrakcyjności. Bada gusta konsumentów, ocenia pozycje konkurentów i na podstawie tych danych tworzy unikalne oferty. Im lepiej pracuje marketing specialist, tym większy zysk osiąga firma. Dlatego sumienny specjalista powinien zarabiać przyzwoite pieniądze i za kilka lat może wyrosnąć na top managera.

Kto to jest marketing specialist?

Marketing to szeroka specjalizacja, podzielona na wiele obszarów. Każdy zawód ma swoją specyfikę i możliwości rozwoju. Marketing specialist bada cechy relacji rynkowych, reklamuje i promuje produkty przedsiębiorstwa, w którym lub dla którego pracuje. Opracowuje strategie i taktyki wyprowadzania przedsiębiorstw z kryzysu.

Jakie są zadania marketing specialist?

  • Bada rynek. Specjalista analizuje docelowych klientów, którzy chcieliby zakupić oferowany produkt. Mierzy również siłę nabywczą, ich styl życia i preferencje, aby opracować plan komunikacji.
  • Prowadzi wywiad konkurencyjny. Szczegółowo bada głównych konkurentów: jak pozycjonują produkt na rynku, jakie reklamy uruchamiają, z jakich kanałów sprzedaży korzystają.
  • Opracowuje politykę asortymentową i cenową To specjaliści ds. marketingu wymyślili dwie marki samochodów Toyota i Lexus. Pierwsza marka odnosi się do samochodów klasy średniej, druga do poziomu premium.
  • Tworzy system sprzedaży. Specjalista wymyśla reklamę, opakowanie produktu, opis, różne promocje, aby zwiększyć popyt. Określa również kanały komunikacji z klientami.
  • Wyznacza zadania dla copywritera, projektanta, specjalistów seo i smm, managerów sprzedaży.

Ile zarabia marketing specialist?

Zarobki marketing specialist różnią się, ale nawet początkujący specjalista może liczyć na dobre pieniądze. Według dostępnych danych może zarobić od 4 340 do 6 520 złotych miesięcznie. Od czego zależą zarobki specjalistów ds. marketingu? O kilku czynników a mianowicie: stażu pracy (doświadczenie), wykształcenia, wielkości firmy jaka go zatrudnia, regionu Polski w jakim pracuje. Jednak oprócz comiesięcznej pensji, taki specjalista może liczyć na benefity takie jak: imprezy integracyjne, prywatna opieka medyczna, karnety na siłownie i do klubu fitness.  Najważniejsza jest wiedza i doświadczenie, a także wynik, jaki otrzymuje firma. Oczywiście w tej niszy jest konkurencja i jest ona dość duża, bo z zewnątrz zawód wydaje się kreatywny i łatwy. Ale w praktyce bardzo trudno jest wpłynąć na pieniądze i sprzedaż biznesową.

Najlepsi specjaliści:

Internetowy marketing specialist

Pozycjonowanie seo towarów i usług w Internecie to główne zadanie marketing specialist. Taka osoba musi rozumieć reklamy kontekstowe i ukierunkowane, poruszać się po analizach, znać specyfikę różnych sieci społecznościowych i platform medialnych, konfigurować listy mailingowe w komunikatorach, poczcie i sms. Ponieważ obowiązków jest wiele i wszystkie wymagają określonych umiejętności, średnie i duże firmy mają menadżera marketingu, który zarządza ekspertami o wąskim profilu. Niewielu osobom udaje się efektywnie wykonywać wszystkie obowiązki, a im większy biznes, tym więcej pracy, więc często marketing specialist pracuje w firmie zewnętrznej, która jest wynajmowana do przeprowadzenia skutecznej kampanii reklamowej.

Ile zarabia marketing specialist
Ile zarabia marketing specialist

Media społecznościowe to główny kanał sprzedaży dla wielu firm. Dlatego w prawie każdej firmie potrzebny jest ekspert, który rozumie cechy różnych stron i wie, jak konwertować posty na pieniądze. Zadaniem marketing specialist SMM jest pozyskiwanie klientów za pomocą reklamy i odpowiednich treści. Dlatego taki specjalista powinien być dobrze zorientowany w ustawieniach targetowania i analityce.

E-mail to jeden z najpopularniejszych kanałów komunikacji z konsumentami i sprzedażą. Marketingowiec odpowiada za skuteczność biuletynów i zysk, jaki przynoszą one biznesowi. Ta praca jest na pograniczu redakcji i analityki, bo trzeba wymyślić ciekawy tekst i wysłać go do właściwych odbiorców. A potem przeanalizować wynik mailingu i zastanowić się, jak sprawić, by był on bardziej efektywny dla firmy.

Marketing specialist i marketing treści

Obecnie wszystkie firmy tworzą treści w mediach społecznościowych, blogach, mediach, podcastach, biuletynach i programach na YouTube. Zadaniem marketing specialist jest zadbanie o to, aby wszystkie te teksty, filmy i grafiki wpływały na zyski firmy i lojalność klientów. Często to stanowisko obsadzają specjaliści od pozycjonowania stron w Google, prowadzący kampanie Google Ads. Jednocześnie taki marketingowiec zna analitykę, bo bez liczb nie da się ocenić efektywności pracy kreatywnej.

Firmy IT, które opracowują produkty cyfrowe, wprowadziły trend dla marketing specialist. Są to specjaliści, którzy ściśle współpracują z zespołem programistów i pomagają stworzyć produkt na żądanie na rynku. Stanowisko jest ciekawe, bo możesz mieć wpływ na wynik biznesu, ale też odpowiedzialnie. Dlatego marketingowiec powinien być dobrze zorientowany w analizie rynku i konkurencji, komunikacji, pozycjonowaniu strategicznym, rozwoju, wdrażaniu nowych funkcji i rosnącym popycie.

Domowe magazyny energii Previous post Domowe magazyny energii
Instalacja klimatyzacji Łódź Next post Instalacja klimatyzacji Łódź