Maść z witaminą A na co pomoże?

Maść z witaminą A na co pomoże?

Witamina A (retinol) jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla zdrowia skóry. Od 1980 roku jest intensywnie stosowana w kosmetyce, jako skuteczny środek na trądzik i zaskórniki. Z jej pomocą można zachować młodość i zdrowie skóry na długie lata. Maść z witaminą A na co pomaga? Jest szczególnie przydatna dla skóry twarzy. Stosując ją zgodnie ze wskazaniami nie tylko złagodzić zmęczenie, ale także przywróci młodość naskórka. W kontakcie z retinolem skóra zostaje wygładzona. Maść jest również stosowana przy odmrożeniach oraz rogowaceniu naskórka i oparzeniach słonecznych.

Czego oczekiwać po maści z witaminą A – na co pomoże?

Czy maść zawierająca witaminę A pomoże wygładzić zmarszczki? Pomoże, ale by proces odmładzania był skuteczny, należy przestrzegać kilku wskazówek:

 • Maść należy przechowywać w lodówce
 • Nanieść na twarz tak, aby miała czas na wchłonięcie się przed snem. Zaleca się stosować maść na dwie godziny przed nocnym wypoczynkiem. Resztki maści należy zetrzeć wilgotnym wacikiem
 • Nie należy stosować witaminy A w maściach i innych kosmetykach podczas wakacji nad morzem, gdyż powoduje to nadmierną podatność skóry na działanie promieni słonecznych

Nie należy używać przed bardzo długi czas maści z witaminą A. Lepiej jest stosować je z krótkimi przerwami. Retinol obecny w maści dobrze odbudowuje głębokie warstwy skóry poprzez stymulację produkcji włókien kolagenowych. Poprawia się ukrwienie i odżywienie, następuje zwężenie porów. Ważne! Maść ma przyjemną konsystencję, łatwo rozprowadza się na skórze, szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu.

Maść z witaminą A na pięty

Wielu ludzi ma problemy z piętami, które często są spowodowane brakiem witamin w organizmie. Aby poradzić sobie z taką wadą, można użyć preparatu przygotowanego na bazie maści z nagietka i płynnej witaminy A czyli beta karotenu. Substancje miesza się w stosunku 2: 1. Produkt należy przechowywać w lodówce. Przed użyciem samodzielnie przygotowanej maści należy moczyć stopy w ciepłej wodzie i przetrze pięty pumeksem. Następnie wysuszyć ręcznikiem i wmasować maść a po pięciu dniach efekt będzie zauważalny.

Czym jest beta karoten?

Beta – karoten to prowitamina witaminy A, która ma ogromne znaczenie w każdym wieku, także dla zdrowia komórek. Występuje tylko w pokarmach roślinnych (pomarańczowo-żółty pigment), z wyjątkiem jaj i masła.To jedna z najważniejszych substancji dla piękna skóry, chroni ją przed promieniowaniem słonecznym i pomaga uzyskać piękną opaleniznę. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i błon śluzowych. Naturalna witamina A w postaci beta karotenu występuje w takich warzywach jak: dynia, marchew, brzoskwinie, melony, morele itd.

Maść z tym składnikiem:

 • Poprawia metabolizm wewnątrz komórek skóry
 • Przyspiesza gojenie się stanów zapalnych
 • Zwalcza suchość skóry
 • Zapewnia równomierną opaleniznę bez oparzeń, jednocześnie chroniąc skórę przed działaniem promieni słonecznych
 • Wyrównuje koloryt skóry
 • Zmniejsza łuszczenie się i ogólnie poprawia strukturę skóry.

Szczególnie maść z prowitaminą A polecana jest po ekspozycji na aktywne słońce, gdyż beta-karoten uzupełnia cenne nawilżenie.

Działanie beta karotenu na skórę

Posiada działanie przeciwutleniające, które zwiększa się jeszcze bardziej w połączeniu z witaminami E i C, a to połączenie jest również skuteczne w złożonym leczeniu łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Tak, więc, dostając się do skóry, beta karoten ustanawia metabolizm wewnątrzkomórkowy i połączenia międzykomórkowe. Głównym efektem tego procesu jest pogrubienie i wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego, bardzo ochronnej bariery skóry.
Maść z witaminą A – na co stosować najczęściej?
Kosmetolodzy twierdzą, że witamina A to złoty standard w pielęgnacji skóry: rozwiązuje prawie wszystkie problemy, od trądziku po zmarszczki. Z tego powodu maść z witaminą A została już dawno doceniona, skutecznie pomaga komórkom skóry normalnie funkcjonować. Ważne! Komórka działa normalnie od momentu narodzin do około 25 roku życia, potem zaczyna się proces starzenia komórek skóry.

Maść z witaminą A wykonuje ważne zadanie:

 • Pobudza odnowę komórek: niweluje zmarszczki, redukuje przebarwienia
 • Normalizuje pracę gruczołów łojowych: leczy trądzik
 • Poprawia napięcie i elastyczność skóry: niweluje jej suchość.

Maść ochronna z witaminą A przyczynia się do regeneracji skóry, zmniejsza jej łuszczenie, ponadto doskonale łagodzi stany zapalne. Stwierdzono, że maść z retinolem zabezpiecza skórę przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Najbardziej ceniony jest wpływ witaminy A na skórę ze względu na niską masę cząsteczkową łatwo wnika do niej na poziomie komórkowym i oddziałuje nie tylko na powierzchowną, ale i głębszą skórę.
Taki produkt utrzymuje nawilżenie, miękkość, gładkość, elastyczność skóry. Witamina A zawarta w maści łagodzi podrażnienia, jest niezastąpionym regulatorem odnowy komórkowej, idealna dla przesuszonej skóry. Maść z retinolem pomogą zabezpieczyć skórę rąk przed przebarwieniami i wygładzić skórę. Maść łagodzi zmiany trądzikowe, redukuje podrażnienia i zaczerwienienia. Stymuluje również odnowę komórek nabłonka skóry właściwej i jako taka jest ważna dla skóry i wszystkich błon śluzowych.

Co to znaczy lombard - najważniejsze informacje Previous post Co to znaczy lombard – najważniejsze informacje
Rehabilitacja kardiologiczna - co to jest? Next post Rehabilitacja kardiologiczna – co to jest?