Instalacja klimatyzacji Łódź

Instalacja klimatyzacji Łódź

Instalacja klimatyzacji Łódź – co powinniśmy o niej wiedzieć? Wiele osób zastanawia się, jak powinna wyglądać prawidłowa instalacja klimatyzacji. Wbrew pozorom jest to dość skomplikowany proces, który powinien być wykonywany przez specjalistów, w przeciwnym wypadku narażamy się na dodatkowe koszty. Warto jednak zapoznać się z podstawami w tym zakresie, aby ułatwić sobie podejmowanie niektórych decyzji.

W jaki sposób dobrać moc klimatyzatora? Jakie przewody elektryczne okażą się niezbędne w przypadku klimatyzatora? Na jakie rury miedziane pod instalację klimatyzatora warto się zdecydować? W jakiej lokalizacji powinniśmy zawiesić klimatyzator? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

W jaki sposób dobrać moc klimatyzatora?

Nie da się ukryć, że instalacja klimatyzacji Łódź wymaga od nas ponadprzeciętnego doświadczenia. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest to, w jaki sposób szybko i skutecznie dobrać moc klimatyzatora. Otóż sposobów na optymalny dobór jest stosunkowo wiele. Najczęściej przyjmuje się jednak, że na metr kwadratowy powierzchni niezbędne jest około 50 watów energii cieplnej. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Przykładowo dla pomieszczeń o wielkości 30 metrów kwadratowych odpowiedni okaże się klimatyzator 2,5 KW. Analogicznie, dla pomieszczenia 60 metrów kwadratowych moc urządzenia powinna wynosić około 5 KW. Warto jeszcze wziąć pod uwagę mniej oczywiste potencjalne zyski cieplne, które będą dostarczane przykładowo ze względu na duży poziom przeszklenia. Stosując się do wcześniej wspomnianych wskazówek sprawimy, że instalacja klimatyzacji Łódź nie powinna być tak problematyczna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jakie przewody elektryczne okażą się niezbędne w przypadku klimatyzatora?

Instalacja klimatyzacji Łódź
Instalacja klimatyzacji Łódź

Wiemy już, jaka moc klimatyzatora będzie odpowiednia. Warto teraz zastanowić się nad kwestią tego, jakie rurki i kable muszą być zastosowane. W pierwszej kolejności zaczniemy od tych drugich, czyli od szeroko rozumianych przewodów elektrycznych. W 90% przypadków zasilanie będzie trzeba doprowadzić do zewnętrznej jednostki. Urządzenie wewnętrzne nie jest zasilane oddzielnie – to właśnie zewnętrzna jednostka przekazuje wcześniej wspomniany prąd elektryczny. Jeśli chcielibyśmy, aby instalacja klimatyzacji Łódź była możliwie najbardziej uniwersalna, wówczas warto umieścić przewód 5×1 mm kwadratowych. Nic większego w praktyce nie jest potrzebne. Jaki jednak przewód wybrać do jednostki zewnętrznej. W celu maksymalizacji bezpieczeństwa warto zastanowić się nad egzemplarzami 3×25 mm kwadratowych. O ile jest to możliwe – zróbmy to na osobnym bezpieczniku 16A. Bezpiecznikiem powinien jednak zajmować się specjalista, w przeciwnym wypadku narażamy się na wysokie niebezpieczeństwo. Jak można zatem zauważyć, instalacja klimatyzacji Łódź nie musi być wcale skomplikowana.

Na jakie rury miedziane pod instalację klimatyzatora warto się zdecydować?

Skoro uzyskaliśmy wiele podstawowych informacji na temat przewodów elektrycznych, możemy przejść teraz do miedzianych rurek. To właśnie w nich znajduje się czynnik, który płynie pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną. Takich elementów powinny być dwa- jedną rurką czynnik płynie, natomiast drugą wraca. Do klimatyzatorów, których moc chłodnicza wynosi 2,5 KW bądź 3,5 KW, stosowane są rurki miedziane 1/4 i 3/8. Dla urządzeń, których moc oscyluje w granicach 5 KW, stosowane są przewody miedziane o średnicy 1/4 i 1/2. Na jakiego producenta powinniśmy się zdecydować, aby instalacja klimatyzacji Łódź nie sprawiła nam większych problemów? Wbrew pozorom nie ma to większego znaczenia. Niemalże wszystkie rurki, które dostępne są naszym rynku, nadają się do takich instalacji. Jeśli chcemy mieć pewność co do wysokiej jakości, w pierwszej kolejności możemy zapoznać się z opiniami w sieci, które rozwieją nasze wszelkie wątpliwości w tym zakresie. 

W jakiej lokalizacji powinniśmy zawiesić klimatyzator?

Instalacja klimatyzacji Łódź to nie tylko kwestia przewodów i rurek, ale również samego klimatyzatora. Wiele osób ma wątpliwości co do tego, w jakim miejscu powinny się one znaleźć. Okazuje się, że mogą być zawieszone niemalże wszędzie, pod warunkiem, że nie będą skierowane bezpośrednio na osoby leżące lub siedzące. W pomieszczeniach, których powierzchnia wynosi od 10 do 50 metrów kwadratowych nie ma większego znaczenia czy urządzenia znajdą się w centralnym miejscu, czy na uboczu. Unikajmy jednak sytuacji, w której wywiew będzie skierowany bezpośrednio na biurko, łóżko lub sofę. Co jednak robić, jeśli nie jesteśmy w stanie wygospodarować takiego miejsca? Wówczas wybierzmy lokalizację, która będzie mniejszym złem. Przed ostatecznym podjęciem decyzji warto skonsultować się z fachowcami- będą w stanie doradzić nam, jakie urządzenie będziemy w stanie wysterować, aby nie spowodować problemów ze zdrowiem domownikom. Istotne jest jednak, by odległość pomiędzy klimatyzatorem a sufitem wynosiła przynajmniej 10 cm. 

Ile zarabia marketing specialist Previous post Ile zarabia marketing specialist
Koszt ocieplenia dachu Next post Koszt ocieplenia dachu