Jak pomalować paznokcie lakierem hybrydowym?

Jak pomalować paznokcie lakierem hybrydowym?

Jeszcze nigdy nie miałaś styczności z lakierem hybrydowy, ale słyszałaś o nim wiele dobrego? Może właśnie nadszedł ten czas, aby spróbować swojej przygody z tym właśnie produktem? Malowanie paznokci za pomocą lakieru hybrydowego to nic trudnego, właściwie metoda ta praktycznie nie różni się od zwykłego malowania paznokci – z tym, że lakier hybrydowy nie zastyga samoczynnie i trzeb utrwalić go przy pomocy specjalnej lampy – dostępnej np. w sklepach kosmetycznych online. Zanim przystąpisz do wykonania manicure hybrydowego musisz także odpowiednio przygotować płytkę paznokcia – tak, aby hybryda była w stanie się na niej utrzymać. Czy każdy może pomalować paznokcie lakierem hybrydowym? Jak prawidło nałożyć lakier hybrydowy? Jakich błędów należy się wystrzegać? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Piłowanie, matowienie i odtłuszczanie

Manicure hybrydowy należy zacząć od nadania paznokciom oczekiwanego kształtu i dokładnego usunięcia skórek. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia przy użyciu bloczku polerskiego i odtłuścić ją używając wacików bezpyłowych nasączonych w cleanerze. Aby uzyskać oczekiwane efekty i nie zniszczyć paznokci zalecane jest użycie pilniczka o gradacji 80/100. Bardzo istotnym krokiem jest przycięcie lub całkowite usunięcie skórek, ponieważ lakier hybrydowy może je zalać – co wpłynie na niekorzystny wygląd paznokci, a dodatkowo osłabi ich trwałość. Jak prawidłowo zmatowić i odtłuścić płytkę? Do matowienia używa się bloczku polerskiego – wykonując nim delikatne ruchy, natomiast do odtłuszczenia zalecane jest użycie cleanera. Do odtłuszczania płytki paznokcia konieczne jest także użycie specjalnych wacików – tak zwanych wacików bezpyłowych, które możesz nabyć np. w hurtowni kosmetycznej online. Tylko jeżeli użyjesz produktów przeznaczonych do wykonywania tych czynności sprawisz, że baza będzie się dobrze trzymała na płytce paznokcia.

Baza i lakier hybrydowy

Kiedy odpowiednio przygotujesz płytkę paznokcia możesz przejść do kolejnego kroku, jakim jest nakładanie bazy. Baza jest przezroczystym produktem – przypominającym nieco odżywkę lub bezbarwny lakier, który odpowiada za połączenie lakieru hybrydowego z paznokciem. Należy nałożyć jej cienką i bardzo precyzyjną warstwę, a następnie utrwalić przy pomocy lampy. Przy nakładaniu bazy bardzo ważne jest zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia – aby lakier nie zadzierał się i nie odpryskiwał. Kiedy utrwalisz bazę w lampie odczekaj około 60 sekund, a następnie przemyj paznokcie wacikiem bezpyłowym nasączonym w cleanerze – aby zmyć z nich lepką warstwę. Co teraz? Teraz wreszcie nadszedł czas na pomalowanie paznokci na wymarzony kolor. Obecnie lakiery hybrydowe do paznokci można zakupić niemalże wszędzie, np. w sklepach z artykułami do paznokci, w sklepach internetowych, drogeriach, a nawet supermarketach. Jak wygląda praca z tego typu produktem? Samo nakładanie lakieru niczym nie różni się od pracy ze zwykłym, tradycyjnym lakierem. Różnica polega na tym, że lakier ten nie wysycha samoczynnie – w związku z czym możemy go dłużej poprawiać i dopracowywać, ale na końcu należy utrwalić go w lampie UV lub LED. Ilość warstw, którą nałożymy na paznokcie, zależy tylko i wyłącznie od tego jaki lakier wybraliśmy i jaki efekt chcemy uzyskać przy jego użyciu. Bardzo istotne jest jednak to, aby poszczególnych warstw lakieru hybrydowego nie przemywać cleanerem. Lakier należy nakładać bezpośrednio na poprzednią warstwę – utrwaloną wcześniej pod lampą. Samo nałożenie lakieru hybrydowego nie kończy całego procesu. Na koniec należy pokryć paznokcie tak zwanym topem, który również trzeba utrwalić za pomocą lampy. Trwa to zwykle około 60 sekund. Po nałożeniu topu i utrwaleniu go należy jeszcze raz przemyć paznokcie cleanerem w celu pozbycia się lepkiej warstwy końcowej.

Dla bardziej zaawansowanych

Początki z lakierem hybrydowym mogą być trudne, ale kiedy już nauczysz się z niego korzystać, to możesz przejść do nieco trudniejszych działań – jak np. wykonywanie zdobień. Najłatwiejszą metodą ozdabiania paznokci jest używanie specjalnych pyłków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z tej kategorii, np. syrenka, lustro, kameleon czy tez holo. Metoda ta pozwala na osiągnięcie szybki i spektakularnych efektów. Jednak nie jest to jedyny sposób na zdobienie hybryd. W sklepach z akcesoriami do paznokci możesz zaopatrzyć się także w stemple – pozwolą one na wykonanie cudownych wzorów w bardzo krótkim czasie. Zaletą wykonywania zdobień na hybrydach jest także fakt, że jeżeli dany wzór nam nie wyjdzie to możemy szybko zacząć go od nowa – bez konieczności zmywania lakieru z całego paznokcia. Przez to, że każda warstwa jest utwardzana za pomocą lampy, wzór który tworzymy może zostać zmyty jako zupełnie oddzielny element. Dodatkowo możemy dopracowywać nasz wzór tak długo, jak tylko się nam podoba, ponieważ lakier ten nie ulega samoczynnemu zastyganiu. Należy pamiętać oczywiście o tym, aby gotowe wzory utrwalić i pokryć topem, a następnie zmyć z nich warstwę dyspersyjną.

Ile kosztuje olej cbd Previous post Ile kosztuje olej CBD
Co niszczy ozonowanie i dlaczego warto z niego skorzystać? Next post Co niszczy ozonowanie i dlaczego warto z niego skorzystać?