Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Współczesny rynek pracy ulega dynamicznym zmianom. Spowodowało to, że polscy pracodawcy coraz częściej zastanawiają się, gdzie należy szukać pracowników z innych krajów. Nie ma w tym jednak niczego zaskakującego – są to solidni fachowy, którzy oczekują niższego wynagrodzenia od Polaków. Jak pozyskać pracowników z Ukrainy za pośrednictwem agencji pracy? Kiedy warto zdecydować się na zatrudnienie Ukraińców? W jaki sposób szukać pracowników zza granicy samodzielnie? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Jak znaleźć pracowników z Ukraińców za pośrednictwem agencji pracy?

agencja-pracyNie da się ukryć, że znalezienie dobrego pracownika, który będzie kompetentny, jednocześnie może pochwalić się dużymi umiejętnościami, to bardzo problematyczny i długotrwały proces. Podjęcie nieprawidłowej decyzji może nas sporo kosztować- i nie chodzi tylko o fundusze. Każdy przedsiębiorca pragnie posiadania wykwalifikowanych fachowców w swojej kadrze, którzy nie tylko będą odpowiednio wykonywać niezbędne obowiązki, ale jednocześnie przyniosą faktyczne korzyści danej firmie. Warto w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że każda nieudana rekrutacja z reguły generuje stosunkowo wysokie koszty dla pracodawcy. Jest to szczególnie dotkliwe, jeśli pracownik pochodzi z innego kraju.

W jaki sposób powinniśmy więc szukać doświadczonych Ukraińców do pracy, aby ustrzec się dotkliwych błędów? Przede wszystkim kluczem do sukcesu jest zlecenie rekrutacji komuś, kto doskonale się na tym zna. Specjaliści mogą pochwalić się odpowiednimi narzędziami, wiedzą, a także ponadprzeciętnym wyczuciem. Dzięki temu są w stanie rzetelnie przeprowadzić proces, który bezpośrednio związany jest z selekcją nowych pracowników. Innymi słowy, dla przedsiębiorcy najlepszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z wyspecjalizowanej agencji zatrudnienia, która podejmie się tego skomplikowanego zadania. Co godne podkreślenia- na polskim rynku działa wiele takich agencji pracy. Doskonale znają wszelkie procedury i wiedzą, w jaki sposób skutecznie pozyskać pracowników pochodzących z Ukrainy. Za odpowiednią opłatą pomogą przedsiębiorcom w rekrutowaniu.

Kiedy warto zdecydować się na zatrudnienie Ukraińców?

Wiemy już, gdzie możemy znaleźć doświadczonych pracowników z Ukrainy. Warto teraz zastanowić się, kiedy warto zdecydować się na podjęcie takiego kroku. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że każda rekrutacja jest nieco inna. Przykładowo niektórzy pracodawcy poszukują niewykwalifikowanych pracowników do czynności fizycznych, inni natomiast oczekują prawdziwych specjalistów. Każdorazowo należy jednak zdecydować się na powierzenie rekrutacji pracowników doświadczonej agencji- dzięki temu mamy pewność, że zaproponowani Ukraińcy będą rzetelnie i uczciwie wykonywać swoje obowiązki.

Kiedy jednak zatrudnienie pracowników z Ukrainy ma uzasadniony sens? Przede wszystkim należy to rozważyć, gdy w najbliższym czasie planujemy masową rekrutację. Rozwiązanie to jest godne uwagi, kiedy szukamy pracowników o wysokich kwalifikacjach, którego usatysfakcjonuje nieco niższe wynagrodzenie. Agencja pracy świetnie sprawdzi się do szybkiego i sprawnego przeprowadzenia rekrutacji. Poza tym nie wszyscy właściciele firm chcą angażować firmowy dział kadr, co jest w pełni zrozumiałe. Korzystając z tego typu ofert możemy liczyć nie tylko na szybkie i skuteczne, ale także na profesjonalne zatrudnienie pracownika pochodzącego z Ukrainy. Możliwe jest też zminimalizowanie ryzyko nieudanej rekrutacji, bowiem istnieje możliwość przetestowania nowego pracownika na okresie próbnym, podobnie jak wygląda to w przypadku Polski. Jest to optymalne rozwiązanie, które niemalże gwarantuje osiąganie najlepszych efektów.

W jaki sposób szukać pracowników zza granicy samodzielnie?

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?
Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Samodzielne szukanie pracowników co prawda zapewnia odpowiednia kontrolę, jednakże wiąże się to bezpośrednio z generowaniem wyższych kosztów, zarówno tych finansowych, jak i tych czasowych. Jest to obarczone stosunkowo wysokim ryzykiem błędu. Najbardziej oczywistym miejscem okazuje się Internet. Jego odpowiednie wykorzystanie to niemalże gwarancja usprawnienia tego procesu. Do wyboru mamy rekrutację czynną i bierną.

Ta pierwsza polega na tym, że to my wyszukujemy kandydatów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Wówczas na własną rękę nawiązujemy kontakt i zachęcamy do tego, aby to właśnie u nas pracownik rozpoczął swoją przygodę. Jest to często jednak dość trudne zadanie, bowiem doświadczeni pracownicy często mają pracę już w innej lokalizacji i nie zawsze szukają zmian. Jeśli chodzi o rekrutację bierną- umieszczamy ogłoszenia w strategicznie ważnych miejscach w sieci. Możemy wykorzystać zarówno portale tematyczne, media branżowe, jak i portale ogłoszeniowe. W takiej sytuacji to pracodawca oczekuje na kontakt ze strony zainteresowanych kandydatów. Dzięki temu nie ma konieczności samodzielnego wyszukiwania potencjalnych pracowników.

Czy 12 latka może robić cosplay Previous post Czy 12 latka może robić cosplay
Co należy wiedzieć o podologii kosmetycznej? Next post Co należy wiedzieć o podologii kosmetycznej?