Noclegi Trzęsacz

Noclegi Trzęsacz

Jeżeli ktoś chce odwiedzić historyczną wieś i odpoczywać wśród szumu fal Bałtyku, wybór może być tylko jeden – noclegi Trzęsacz. Dawniej były to tereny rolnicze położone wśród lasów sosnowych, obecnie to niezwykle malowniczy obszar Wybrzeża Rewalskiego. Noclegi w Trzęsaczu są bardzo atrakcyjne cenowo, dlatego wiele osób decyduje się na wynajęcie pokoju, apartamentu czy domku. Stąd kolejką wąskotorową można dostać się do Niechorza, Gryfic i Pogorzelic.

W poszukiwaniu artefaktów historycznych – noclegi w Trzęsaczu

Nad czystą plażą w Trzęsaczu wznosi się wysoki klif oraz rozciągają się piaszczyste wydmy. Są tam znane także w Europie ruiny gotyckiego kościoła Św. Mikołaja, z XIV/XV wieku. Kościół został wybudowany dwa kilometry od morza, jednak w 1750 roku jego odległość od linii brzegowej zmalała do 58 metrów. Wskutek tego fale morskie i silne wiatry zniszczyły przykościelny cmentarz. W roku 1868 urwisko klifowe było już zaledwie metr od murów i doszło do ich obsunięcia. Obecnie udało się zatrzymać obsuwanie się pozostałych ruin i proces niszczenia został zahamowany, ale pozostała już tylko jedna ściana świątyni.

Multimedialne muzeum w Trzęsaczu umożliwia zobaczenie historii tego kościoła, warto tam zajrzeć wypoczywając nad polskim morzem. To nie jedyna atrakcja turystyczna, jest ich wiele więcej, dlatego noclegi w Trzęsaczu w ośrodku wypoczynkowym stały się popularne zarówno wśród turystów podążających szlakami polskiej historii jak również poszukujących ciszy i spokoju. Jeżeli zaciszne miejsce jest motywem przewodnim wypoczynku nad Bałtykiem, ta nadmorska miejscowość spełni wszystkie oczekiwania, o każdej porze roku.

Letni wypoczynek w Trzęsaczu

Plaża w Trzęsaczu osłaniana jest wysokim 15 metrowym klifem. Może nie jest szeroka, ale bardzo piękna z czystym, drobnym piaskiem i wielobarwnymi kamykami. W sezonie wakacyjnym w pobliżu zejścia na plażę, znajduje się teren strzeżonego kąpieliska, dzięki czemu dorośli i dzieci zażywają kąpieli wodnych pod okiem ratowników. Noclegi w Trzęsaczu dostępne są na każdą kieszeń, można skorzystać z tańszych opcji w postaci pokoi i droższych w domkach letniskowych.

Drewniane domki to świetna opcja na wypoczynek nad polskim morzem. Nowoczesne budynki są jedno lub dwupoziomowe, wybudowane w nowoczesnej technologii. Komfortowe wyposażenie znacznie podnosi standard pomieszczeń i czyni jest funkcjonalnymi. Domki położone są w niewielkiej odległości od plaży i od Rewala. Można przygotowywać posiłki w domku, ponieważ kuchnia jest doskonale wyposażona, znajdują się tam niezbędne naczynia, sztućce, lodówka, mikrofala itp. W salonie jest telewizor, wygodna kanapa do siedzenia (z funkcją rozkładania), stół i krzesła. Teren jest ogrodzony, każdy gość korzysta z parkingu, miejsca do grillowania oraz placu zabaw.

Wypoczynek nad Bałtykiem przez cały rok

Zdrowy morski klimat, duża ilość jodu w powietrzu, malownicze klifowe wybrzeże, taras widokowy cechują tą wyjątkową nadmorską miejscowość. Noclegi nad morzem w listopadzie w Trzęsaczu są wygodnym punktem wypadowym do innych pobliskich miejscowości jak: Rewal, Niechorze, Pobierowo. Wielu turystów poszukuje tanich miejsc zakwaterowania, aby wyruszyć w dalszą podróż w celu zwiedzania nadmorskich atrakcji. Każdy kto był w Trzęsaczu na pewno zwrócił uwagę na niezwykle zaprojektowany deptak przedstawiający klawiaturę pianina wraz z pięciolinią z nutami. Taras widokowy ciągnie się wzdłuż plaży, można z niego zobaczyć pobliskie miejscowości i obserwować spokojne lub wzburzone morze bałtyckie.

Noclegi TrzęsaczBędąc na platformie widokowej warto mieć przy sobie aparat fotograficzny, ponieważ rozściela się tam najpiękniejsze tło do zrobienia pięknych zdjęć pamiątkowych. Przychodząc na taras po zmroku można podziwiać ciekawie podświetloną konstrukcje.
Aktywny wypoczynek jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu w wakacje, weekend lub po prostu, gdy udało się wygospodarować kilka wolnych dni. Dla zwolenników takiego regenerowania sił przygotowane są trasy rowerowe, szlaki turystyczne i kompleks sportowo – rekreacyjny. Warto skorzystać z możliwości nauczenia się jazdy konnej w pobliskiej stadninie koni. Zarówno początkujący jeźdźcy jak i już zaawansowani cieszą się tym rodzajem sportu a jednocześnie rozrywki. Urwiska znajdujące się w Trzęsaczu okazały się przydatne dla paralotniarzy, którzy mogą podróżować w powietrzu.

Co przyciąga turystów do Trzęsacza?

Labirynt Luster w Trzęsaczu jest odpowiednim miejscem dla tych, którzy uwielbiają mocne wrażenia. Bawią się tutaj doskonale dzieci i dorośli, nieustannie słychać salwy śmiechu. Okazuje się, że korzystając z noclegów nad morzem w lutym w Trzęsaczu uda się poznać wiele innych atrakcji poza plażą. Powstały one z myślą o turystach, którzy dzięki nim mogą chociaż na chwilę oderwać się od wygrzewania się na słońcu. Labirynt Luster jest wypełniony ogromną ilością luster, dlatego spacer po nim może nastręczyć wiele trudności. Ale zabawa jest przednia, gdy trzeba wybrać odpowiednią drogę do wyjścia, należy naprawdę zastanowić się nad dobrym wyborem.

Inne atrakcje w pobliżu Trzęsacza

Wykupione noclegi w Trzęsaczu nie oznaczają, że trzeba tylko leżeć na plaży i kąpać się w morzu. Warto przeznaczyć kilka dni na zwiedzanie okolicznych miejscowości, co może przynieść wiele pozytywnych emocji i stać się dobrym źródłem edukacji. Po smacznym śniadaniu w pokoju w ośrodku wypoczynkowym w Trzęsaczu można zorganizować wypad do Pobierowa, aby odwiedzić Oceanarium w Pobierowie. Nie jest to duży obiekt ale znajduje się tam niesamowity podwodny świat. Jest niezwykła kolekcja różnorodnych gatunków ryb, sprowadzonych z mórz i oceanów z wielu zakątków świata. Uda się zobaczyć groźne mureny i zachwycać się barwami rybek nemo. W akwarium pływają piranie, płaszczki, skrzydlice i żółwie. A po całym dniu wrażeń, można wrócić na nocleg do Trzęsacza, wziąć relaksującą kąpiel, obejrzeć program telewizyjny i udać się na nocny wypoczynek do wygodnego łóżka.

Co należy wiedzieć o podologii kosmetycznej? Previous post Co należy wiedzieć o podologii kosmetycznej?
Fotowoltaika Koszalin Next post Fotowoltaika Koszalin