Pianka neoprenowa gdzie kupić?

Pianka neoprenowa gdzie kupić?

Jeśli jesteś fanem sportów wodnych, jedną z najczęstszych rzeczy, na które zwróciłeś uwagę, jest odzież noszona przez każdego, kto wchodzi do wody. Mokre kombinezony, jak je nazywają, są ochronną odzieżą wodną, która jest dostępna w różnych kolorach, rozmiarach i stylach. Pianka neoprenowa gdzie kupić?

Rodzaje zamków w kombinezonach

Wchodzenie w skafander jest bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Istnieją trzy rodzaje konstrukcji wejścia do kombinezonu: tylne zamki błyskawiczne, zamki błyskawiczne na klatce piersiowej i bez zamka błyskawicznego. Klasyczne rozwiązanie to zamek błyskawiczny biegnący wzdłuż kręgosłupa i przymocowany długim sznurkiem, dzięki któremu można się zapinać i odpinać. Zaletą tylnego zamka błyskawicznego jest to, że w stosunku do innych stylów, jest on zazwyczaj najłatwiejszy do wejścia i wyjścia. Jest to bardzo ważne, gdy próbujesz dostać się do czegoś, co jest ciasne jak skóra. Wadą jest to, że woda może przedostać się przez szwy na tylnym zamku błyskawicznym, co w zimnej wodzie może stać się głównym czynnikiem odstraszającym. Ponadto, kiedy pochylasz się do przodu, kombinezon napina się z tyłu, a zamek błyskawiczny nie daje rady, co może ograniczać ruchy. Zamki błyskawiczne na klatce piersiowej są trudniejsze do wejścia i wyjścia. Zamek błyskawiczny na klatce piersiowej jest lepszy w utrzymywaniu wody przed przenikaniem do kombinezonu przez szwy i dekolt. Mokre kombinezony bez zamka błyskawicznego – to może być dobre rozwiązanie, jeśli masz problemy z mobilnością podczas wiosłowania lub surfowania. Punkt wejścia dla kombinezonów bez zamka błyskawicznego można znaleźć w okolicy klatki piersiowej lub szyi i jest zwykle zabezpieczony rzepem.

Jak powinien być dopasowany mokry kombinezon?

Skafander mokry powinien pasować jak druga skóra, bez obwisłych pleców lub nadmiernego zgrubienia na ramionach lub nogach. Powinien być dopasowany ciasno, aby utrzymać tylko cienką warstwę wody pomiędzy Twoim ciałem a kombinezonem. Jeśli kombinezon jest luźny, woda będzie przedostawać się przez niego, przez co kombinezon będzie mniej efektywny w utrzymywaniu ciepła. Skafander powinien również przylegać ściśle do szyi (wiele osób nosi pod skafandrem ochraniacz przeciwsłoneczny, aby zapobiec wysypce na szyi). Większość kobiet nosi strój kąpielowy pod spodem, aby zapewnić dodatkową ochronę i wsparcie. Dopasowanie jest bardzo ważnym aspektem, który należy rozważyć przy zakupie kostiumu. Jeśli strój nie jest odpowiednio dopasowany, nie będzie w stanie utrzymać ciepła ani zapewnić mobilności, której potrzebujesz do uprawiania sportu. Po założeniu kombinezonu nie powinno być nadmiaru miejsca w tułowiu, kroczu, ramionach ani kolanach. Prawidłowo dopasowany kombinezon będzie trudny do założenia po wyschnięciu. Po założeniu, unieś ręce nad głowę i wyciągnij ramiona. Ten ruch powinien być tylko lekko ograniczający. Jeśli czujesz duży ucisk podczas tego ruchu, oznacza to, że kombinezon jest za mały. Powinieneś być w stanie przykucnąć i swobodnie poruszać ramionami.

Jak gruby powinien być kombinezon?

Pianka neoprenowa gdzie kupić?Kombinezon o odpowiedniej grubości zapewni potrzebną ochronę, szczególnie przed zimnem. Grubość kombinezonu określa w dużym stopniu poziom komfortu, jaki będziesz miał w wodzie. Jak wspomniano wcześniej, im grubszy kombinezon, tym cieplej i bardziej chronieni będziecie w wodzie. Chociaż poszczególne osoby różnią się pod względem reakcji na temperaturę, istnieją standardowe grubości mokrych kombinezonów dla danych temperatur wody. Kombinezon 3/2 łączy różne grubości neoprenu dla różnych części ciała. W tym kombinezonie tors wykonany jest z neoprenu o grubości 3 mm, podczas gdy nogi i ramiona wykonane są z neoprenu o grubości 2 mm. Najgrubszy z kombinezonów mokrych, kombinezon 8/7 ma 8mm grubości na tułowiu, podczas gdy ramiona i nogi mają 7 mm grubości warstwę neoprenu. Ten typ kombinezonu jest wystarczający do pokonania najzimniejszych wód. Kombinezon 1 mm należy do najcieńszych i najlepiej sprawdza się w ciepłych wodach tropikalnych lub w lecie. Najcieńszy kombinezon ma grubość 0,5 mm. Większość z nich można znaleźć jako topy, szorty lub nawet kamizelki. Najlepiej sprawdzają się w gorące lata lub ciepłe tropikalne wody. Powinieneś zawsze kupować kombinezon, co do którego jesteś pewien, że pomoże Ci ochronić się przed zimnem. Zbyt gruby kombinezon będzie zbyt gorący do użycia, podczas gdy zbyt cienki kombinezon sprawi, że pływanie będzie niewygodne z powodu zimna.

Dodatkowe czynniki do rozważenia przy wyborze grubości

Oprócz temperatury wody, inne czynniki wpływające na grubość kombinezonu to m.in. temperatura powietrza, prędkość wiatru, wrażliwość na zimno, stopień aktywności. Podobnie jak temperatura wody, temperatura powietrza determinuje grubość kombinezonu w ten sposób, że im jest ona niższa, tym grubszy będzie kombinezon. Wiatr odbiera ciepło od ciała. Poza tym pomaga szybciej odparować wodę poprzez odprowadzanie jej z kombinezonu i ciała. Im szybszy jest wiatr, tym szybciej poczujesz zimno. Im bardziej wietrznie, tym grubszy strój będzie Ci potrzebny. Jest to oczywiste, że jeśli jesteś bardzo wrażliwy na zimno, będziesz potrzebował grubszego kombinezonu i odwrotnie. Z poziomem aktywności na wodzie, im więcej będziesz miał, tym cieńszego kombinezonu będziesz potrzebował. Dzieje się tak dlatego, że przy większej aktywności podnosisz temperaturę ciała, co prowadzi do mniejszego zapotrzebowania na wkład kombinezonu. Gdzie zakupić piankę neoprenową dopasowaną do naszych potrzeb? Warto zajrzeć do lokalnego sklepu sportowego, gdzie pracownicy doradzą Ci który model wybrać.

Co to jest SEO keywords? Previous post Co to jest SEO keywords?
Jak uszyć plecak worek z okrągłym dnem Next post Jak uszyć plecak worek z okrągłym dnem