Co powinien zawierać krem do stóp dla diabetyka?

Co powinien zawierać krem do stóp dla diabetyka?

Co powinien zawierać krem do stóp dla diabetyka? Osoby borykające się z przewlekłą i uciążliwą chorobą, jaką jest cukrzyca, stosunkowo często bywają także pacjentami gabinetów podologicznych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest ona dolegliwością zaburzającą prawidłową pracę układu krążenia, co z kolei nierzadko wpływa na kondycję kończyn dolnych. Diabetycy powinni więc w sposób szczególny dbać o swoje stopy, korzystając z pomocy specjalisty, jak i specjalnych środków pielęgnacyjnych. Co powinien zawierać krem do stóp dla diabetyka?

Stopa cukrzycowa i inne dolegliwości 

Diabetycy z racji swojej dolegliwości znacznie bardziej narażeni są na różnego rodzaju problemy natury podologicznej, jak odciski, otarcia, deformacje stóp, palców i paznokci. Nierzadko borykają się także z nawracającą grzybicą oraz najpopularniejszą dolegliwością cukrzyków – zespołem stopy cukrzycowej. Stopa cukrzycowa to zespół dolegliwości, które spowodowane są przede wszystkim niedostatecznym ukrwieniem stóp. To z kolei znacznie zmniejsza ich wrażliwość, a także zaburza prawidłowe procesy gojenia. Na stopie cukrzycowej mogą więc pojawić się liczne zmiany, takie jak deformacje czy odciski, ale także rany czy owrzodzenia, które wskutek zaburzeń mikrokrążenia bardzo trudno się goją. 

Narażeni na występowanie zespołu stopy cukrzycowej, jak i wielu innych dolegliwości natury podologicznej cukrzycy, powinni w sposób szczególny dbać o swoje stopy. Warto regularnie korzystać z pomocy podologa, który cyklicznie wykonywać może zabiegi leczniczo-pielęgnacyjne. Dobrym nawykiem jest także samodzielna, odpowiedzialna i świadoma pielęgnacja stóp. Bardzo ważne jest jednak, aby używane w tym celu kosmetyki były preparatami o odpowiednim składzie, charakteryzującymi się wysoką jakością i skutecznością. 

 

Kremy i kosmetyki do stóp dla diabetyka

Stopy osoby chorej na cukrzycę wymagają szczególnej pielęgnacji przy użyciu odpowiednich środków. Bardzo ważne jest, aby diabetycy używali wyłącznie sprawdzonych lub zaleconych przez specjalistę preparatów, które skutecznie nawilżać będą ich skórę, a także chronić ją przed ewentualnymi ranami czy owrzodzeniami. Przede wszystkim powinny to być więc kosmetyki przeznaczone dla diabetyków, stworzone specjalnie z myślą o osobach chorych na cukrzycę, które potrzebują dogłębnego nawilżenia oraz wsparcia skóry w procesie gojenia.

Warto sięgnąć po standardowy kosmetyk, jakim jest nawilżający krem do stóp. Tego rodzaju środek może być stosowany codziennie, bez obaw o jakiekolwiek skutki uboczne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto poprosić o pomoc i radę swojego podologa, który poleci coś ze swojego zaplecza lub doradzi, jaki środek w aptece czy drogerii wybrać. 

Krem do stóp dla diabetyków – najważniejsze składniki 

Co powinien zawierać krem do stóp dla diabetyka?
Co powinien zawierać krem do stóp dla diabetyka?

Odpowiedni dla osoby chorej na cukrzycę krem do stóp powinien skutecznie nawilżać skórę, zwiększając tym samym jej odporność i elastyczność. Właściwie i dogłębnie nawilżona będzie nie tylko zdrowa, ale i estetyczna. Krem dla diabetyka musi w sposób efektywny wnikać w głębokie struktury naskórka, minimalizując tym samym ryzyko jego przesuszenia. Zbyt sucha skóra narażona jest bowiem na powstawanie szczególnie niepożądanych dla cukrzyków podrażnień i ran. Zdecydowanie warto sięgnąć po krem nawilżający do stóp, który poza możliwościami nawadniającymi będzie wykazywał się również właściwościami przeciwgrzybiczymi i antybakteryjnymi. Pozwoli to dodatkowo ochronić stopy przed ewentualnymi infekcjami, które w łatwy sposób mogą wnikać do organizmu przez trudno gojące się rany. Na liście szczególnie pożądanych składników kremu dla diabetyka znajduje się więc mikrosrebro, które odznacza się tymi właśnie cennymi właściwościami, pozwalającymi na ochronę stóp przed grzybami i bakteriami. 

Innym cennym elementem, którego należy doszukiwać się w składzie kosmetyku do stóp, jest kwas hialuronowy. Jest to substancja znana ze swoich szczególnych właściwości nawilżających i regenerujących. Dogłębnie i skutecznie nawilża skórę stóp, a także przywraca jej pożądaną funkcję ochronną. Warto zwrócić uwagę, czy kwas hialuronowy nie występuje w składzie kremu w duecie z naturalnym wyciągiem z szarotki alpejskiej. To zestawienie jest bowiem szczególnie korzystne dla zdrowia i estetyki stóp, szczególnie tych narażonych na przesuszenie i mikrourazy. 

Oczywiście niezwykle cennymi składnikami kremu do stóp dla diabetyka są także naturalne olejki, które wspierać będą proces nawilżania skóry. Doskonale sprawdzą się między innymi olejek z awokado, olejek z pestek brzoskwini, jak również olejek lawendowy. Na koniec warto także sprawdzić, czy w składzie kremu do stóp znajdują się zawsze przydatne naszemu organizmowi witaminy – w szczególności witaminy A, B, D oraz E – a także kojący i przeciwzapalny pantenol. Taki komplet składników można ze spokojem przyjąć za pewnik wysokiej jakości i skuteczności kremu do stóp dla diabetyka. 

Kredyt korporacyjny Previous post Kredyt korporacyjny
Ile trwa spalenie zwłok w krematorium dla psów? Next post Ile trwa spalenie zwłok w krematorium dla psów?