Energia odnawialna należy do najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Potencjał odnawialnych źródeł energii znacznie przekracza potrzeby energetyczne świata. Misją firmy sprzedającej i montującej fotowoltaika Koszalin jest wprowadzanie nowych, przyjaznych dla środowiska technologii wytwarzania energii. Każdy może dołączyć do pokolenia ludzi odpowiedzialnych ekologicznie. Tworzyć własną energię, oszczędzać na ogrzewaniu i uzyskać stabilny dochód pasywny.
Korzystna fotowoltaika w Koszalinie
Bateria słoneczna to połączenie przetworników fotowoltaicznych (ogniw słonecznych) – urządzeń półprzewodnikowych, które bezpośrednio przetwarzają energię słoneczną na stały prąd elektryczny, w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, które ogrzewają materiał nośnika ciepła. Jeśli ktoś potrzebuje panelu słonecznego, powinien wiedzieć, że metr kwadratowy powierzchni oświetlonej słońcem jest w stanie wytworzyć do 1,1 kWh energii elektrycznej dziennie.
Zainstalowanie fotowoltaiki w Koszalinie dla zwykłego człowieka stało się nie tylko możliwe, ale i konieczne. Rosnące taryfy na energię elektryczną i ciepło zmuszają do przejścia na alternatywną formę zaopatrzenia w energię. Profesjonalna firma szybko i zgodnie ze wszystkimi technicznymi zasadami instalacji zamontuje panele fotowolaticzne w domu i w firmie. Eksperci pomogą dobrać rodzaj paneli słonecznych na dach. Oczywiście zainstalowanie takiego systemu będzie wymagało inwestycji finansowych. Można zapytać, ile kosztuje wybrany rodzaj paneli słonecznych, a z ich cenami można zapoznać się w katalogu.
Jak finansować fotowoltaikę w Koszalinie?
W Koszalinie znajduje się biuro Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i to właśnie tam należy składać wnioski o dofinansowanie do fotowoltaiki. Wsparciem objęte są mikroinstalacje (40kW) które zaspokajają potrzeby domów prywatnych. Poprawki do ustawy o odnawialnych źródłach energii wskazują, że najbardziej opłacalnym jest zamontowanie systemu o mocy ok 10kW. Decydując się na fotowoltaikę w Koszalinie z dotacją koszt systemu zwróci się już po 9 latach a czas jej użytkowania wynosi co najmniej 25- 30 lat. Nie na każdym dachu uda się zainstalować panele, jeżeli brakuje na nim wystarczającej powierzchni pracownicy firmy zamontują moduły na ścianie lub na gruncie, ewentualnie na dachu garażu. Ważne jest, aby panele słoneczne nie były zacienione przez drzewa lub inne przedmioty.
Ponadto warto wiedzieć, że sprzedawca paneli fotowoltaicznych zapewnia fachowe doradztwo i pomaga w przygotowaniu wniosku i załatwieniu wszelkie formalności. Program rządowego dofinansowania fotowoltaiki Mój Prąd działa na zasadzie dotacji i wynosi do 50% kosztów mikroinstalacji. Koszt zwrotu to nie więcej niż 3000 zł. Natomiast dofinansowanie do fotowoltaiki na zasadzie pożyczek wynosi 30%. Na czym polega? Na umorzeniu części jej spłaty. Program Czyste Powietrze stwarza możliwość uzyskania dofinansowania do 5000 złotych przy fotowoltaice o mocy o 2 do 10 kW. Trzeba jednak zapoznać się z warunkami jej przyznania.
Opłacalność fotowoltaiki w Koszalinie
Alternatywne źródła energii z roku na rok zyskują na popularności, dlatego montaż paneli fotowoltaicznych jest jednym z najważniejszych działań firmy zajmującej się ich sprzedażą. Decydując się na ich montaż na dachu/elewacji domu z pewnością potrzebna będzie pomoc specjalisty, który obliczy właściwy kąt nachylenia i miejsce montażu. Firma oferuje usługi w zakresie organizacji modułów fotowoltaicznych w Koszalinie, sprzedaż paneli dowolnej mocy, komponentów do nich, czyli optymalizatorów, zabezpieczenia AC/DC, systemów do montażu, okablowania. Priorytetem specjalistów jest profesjonalna obsługa klienta, czyli doradztwo, sprzedaż i montaż.
Posiadanie własnej fotowoltaiki pozwala wyprodukować prąd całkowicie za darmo. Do opłat stałych, które trzeba mieć na uwadze należy dystrybucja i korzystanie z sieci. Ale uzyskując dofinansowanie z programu Mój Prąd, uda się otrzymać zwrot przynajmniej części poniesionych kosztów. Korzystanie z palneli fotowoltaicznych w województwie zachodniopomorskim daje możliwość uzyskania niezależność od rosnących cen energii elektrycznej.
Żywotność fotowoltaiki
Moduły słoneczne mogą generować energię elektryczną przez 30 lat i dłużej. Zużycie następuje głównie pod wpływem czynników środowiskowych, ponieważ w instalacji nie zachodzą procesy termodynamiczne, nie ma w niej elementów ruchomych. Dobrze okablowany panel fotowoltaiczny zapewni niezawodne, ciche i czyste źródło energii na długie lata. Materiałami eksploatacyjnymi w tym systemie są akumulatory, których żywotność w idealnych warunkach sięga 12 lat, ale w rzeczywistości średnia żywotność wynosi 4-7 lat w zależności od trybów pracy systemu. Montaż paneli fotowoltaicznych w Koszalinie jest wykonywana przez doświadczonych instalatorów w ścisłej zgodności z obowiązującymi zasadami i przepisami.
Specjaliści firmy dokonują następujących obliczeń:
- Poziom oświetlenia obiektu instalacji. System nie powinien być narażony na cienie pochodzące z pobliskich budynków oraz rosnących drzew. Im wyższy poziom oświetlenia, tym wyższa będzie sprawność fotowoltaiki.
- Wyznaczanie kąta nachylenia. Instalując panele na dachu, trzeba odpowiednio wyregulować kąt nachylenia.
- Nieograniczony dostęp do paneli w celu konserwacji sprzętu.
Nieograniczony dostęp do paneli w celu konserwacji sprzętu.
Wiele osób planujących założenie instalacji fotowoltaicznej zastanawia się jak ona działa w okresie zimowym? Otóż, moduły fotowoltaiczne należą do rozwiązań całorocznych, trzeba jednak pamiętać, że ich pełna wydajność jest możliwa w słoneczne dni. Natomiast w zimą wykorzystywane są zgromadzone nadwyżki energii z okresu letniego. Eksperci z firmy sprzedającej panele fotowoltaiczne dokładnie określają zapotrzebowanie energetyczne, dlatego domowa instalacja uzyskuje optymalną moc, pracując wydajnie.