Koszt ocieplenia dachu

Koszt ocieplenia dachu

Koszt ocieplenia dachu – ocieplenie dachu będzie w stanie zapewniać właściwą temperaturę w domu przez cały rok. Dobrze zrobione ocieplenie jest podstawą, która zagwarantuje nam przyjemny w odczuciach mikroklimat i sprawi, iż w przyszłości nie będziemy przepłacać za ogrzewanie.

Od czego mogą zależeć koszty ocieplenia dachu? 

Koszty ocieplenia naszego domu zależne są od sposobu oraz surowca, który zostanie przez nas wykorzystany. W dalszym ciągu największą popularnością cieszy się wykonanie ocieplenia dachu przy wykorzystaniu mineralnej wełny. Ostatnimi czasy nierzadko wykorzystuje się jednakże równie często także poliuretanową piankę. 

Ocieplanie dachu z zastosowaniem styropianu jest najrzadziej wykorzystywanym sposobem, który ma również własnych zwolenników. Styropian porównując do innych sposobów na ocieplenie dachu ma pewną wadę, a mianowicie jest bardzo twardy. Przycięcie go na idealny wymiar do nierzadko skrzywionych dachowych krokwi, graniczy niemalże z cudem. Co prawda, celem uszczelnienia tychże przestrzeni można zastosować piankę, niemniej jednak wydawać się może, iż jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. 

Ocieplenie dachu – jaka może być jego cena? 

Ile może kosztować ocieplenie dachu? Cenniki firm wykonujących profesjonalne ocieplanie dachu z wełny mineralnej, rozpoczynają się od ok. 40 złotych za metr kwadratowy. Niemniej jednak, są to tylko koszty tak zwanej robocizny. Cena surowca przekracza nierzadko 100 złotych za metr kwadratowy. Jak można łatwo przeliczyć, cena ostateczna ocieplania mineralną wełną, wyniesie ok. 150 złotych za metr kwadratowy. 

Niewątpliwie na cenę wpływ ma wiele kwestii takich, jak: 

  • kształt dachu – najwięcej należy zapłacić za dach kopertowy, zaś najmniej za dach dwuspadowy,
  • wielkość dachu – im dach będzie większy, tym cennik za metr kwadratowy będzie niższy,
  • rodzaj zastosowanych surowców – w tym wypadku najważniejszą kwestią, jest tak zwany współczynnik przewodzenia cieplnego,
  • miejsce, w jakim mieszkamy – najwięcej za ocieplenie dachu, będą musiały zapłacić osoby zamieszkujące stolicę.
Koszt ocieplenia dachu
Koszt ocieplenia dachu

To wszystko przyczynia się do faktu, iż trudne będzie obliczenie ostatecznych kosztów związanych z ociepleniem dachu. Najtańszą opcją dla inwestora było wykonanie samodzielne wybranych prac. W wypadku mineralnej wełny z powodzeniem możemy przeprowadzić całość procesu ocieplenia w swoim zakresie.

Koszty robocizny w wypadku ocieplenia z zastosowaniem wełny, będą wysokie. Jest to związane z faktem, iż praca z mineralną wełną nie jest zaliczana do zbytnio komfortowych. Wełna drapie, szczypie oraz podrażnia nasz układ oddechowy. Praca w specjalnym kombinezonie i masce na poddaszu, gdzie nierzadko temperatury dochodzą do 40 stopni, nie jest zbyt przyjemna w odczuciach.

Pierwszy krok – wykonanie stelaża

Ocieplanie dachu za pomocą pianki, wełny czy styropianu zaczyna się od zrobienia właściwej konstrukcji. Do niej właśnie przykręca się ostatecznie płyty karton-gipsowe. Już na takim etapie zauważalne są różnice mające duży wpływ na koszty całości ocieplenia domu. Rozbieżności w zakresie ceny wynikają głównie z grubości części mocujących oraz profili. Różnice na takim etapie robienia ocieplenia dachu, mogą wynosić nawet do 30 procent. Stawki za właściwie zrobiony stelaż różnią się znacząco w zależności od wybranego terenu. Warto zauważyć, iż odpowiednio zrobiony ruszt jest podstawą pod płyty, które wieńczą całość konstrukcji. Błędy zrobione na tymże etapie mogą w czasie późniejszym zakończyć się niezbyt dobrze wyglądającymi pęknięciami. Wydaje się zatem, iż stelaż używany pod zabudowę dachu, nie jest miejscem na robienie oszczędności.

Ocieplanie poddasza użytkowego za pomocą pianki pur 

Ocieplenie poddasza użytkowego z użyciem pianki pur https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ staje się coraz bardziej powszechne. Ma ono wiele plusów, które przyczyniają się do tego, iż inwestorzy zdecydowani są na zastosowanie pozornie droższej metody.

Wśród najważniejszych plusów poliuretanowej pianki, należy wymienić:

  • niewielką liczbę odpadów – w odróżnieniu od wełny w tej sytuacji, nie powstają odpady powstałe na skutek cięcia surowca,
  • szybkość przeprowadzenia prac – natryskiwanie pianki pur zajmuje do kilku godzin. Izolowanie wełną wymagać będzie wielu dni,
  • zupełną szczelność – brak jakichkolwiek nieszczelności na połączeniach. Szczelne połączenia z wieńcem oraz murłatą.

To wszystko przyczynia się do faktu, iż wykonanie termomodernizacji budynków za pomocą pianki, jest coraz bardziej popularne.

Ile może kosztować ocieplenie poddasza za pomocą pianki PUR?

Cennik ocieplania poddasza https://ocieplanie-dachow.com.pl/ za pomocą pianki PUR, rozpoczyna się od 7 złotych za metr kwadratowy. Cena ta tyczy się, jednakże nakładania warstwy 15 centymetrów ocieplenia między krokwie. W tej cenie możemy liczyć tylko na otwarto komórkową piankę.

Im większa będzie grubość naszego ocieplenia, tym też jego cena wzrośnie. Przykładowo mające 20 centymetrów ocieplenie za pomocą pianki, to już koszty rzędu 85 złotych za metr kwadratowy. Warto w tym miejscu zauważyć, iż cena ta nie obejmie zrobienia konstrukcji pod płyty karton-gipsowe.

Instalacja klimatyzacji Łódź Previous post Instalacja klimatyzacji Łódź
Pompy ciepła Next post Pompy ciepła